Miks valida looduslik päikesekaitse?

Päikesekaitsekreemi vajalikkus nahahooldusrutiinis on hästi teada – see aitab kaitsta nahka liigse päikesekiirguse eest, mis võib viia peente joonte ja kortsude, enneaegse vananemise märkide ja nahavähi tekkele.

Bioskina valikust leiad just mitmeid mineraalseid päikesekaitsevahendeid. Mis on aga mineraalne päikesekaitsevahend ja kuidas see eristub nn tavalisest päikesekreemist?

Päikesekaitsevahendid liigitatakse üldiselt mineraalseteks ja keemilisteks, mis kaitsevad nahka eri viisidel.

Keemilised päikesekaitsevahendid imenduvad nahka ning kaitsevad seda päikesekiirgust neelates. Kuna UV- kiired peavad kemikaalideni jõudmiseks läbima naha, siis ei pruugi keemilised filtrid kaitsta kõigi UVA-kiirte eest. Meeldetuletuseks, et UVB- kiired mõjutavad naha pindmist kihti, põhjustades päikesepõletust. UVA- kiirgus aga tungib sügavamale nahka, kahjustab kollageenikiude ning toob kaasa nii näo- kui ka keha enneaegse vananemise ehk põhjustab kortsude ja pigmendilaigukude teket. Kuna keemilised päikesekaitsevahendid võivad sisaldada mitmeid naftasaadusi, mis imenduvad meie nahka ja sestap ka vereringesse, siis võivad nad tekitada mitmeid allergilisi reaktsioone või nahaprobleeme.

Mineraalsed päikesekaitsevahendid on seevastu füüsilise toimega. Neis kasutatakse toimeainetena valdavalt tsinkoksiidi või titaandioksiidi, mis ei imendu nahka, vaid moodustavad nahale kaitsekihi, mis peegeldab UV-kiirgust tagasi. Mineraalne päikesekaitse pakub kaitset nii UVA- kui UVB- kiirte eest ja on tavaliselt parimaks valikuks õrnale ja tundlikule nahale. Mineraalsed päikesekaitsevahendid on teadaolevalt kõige ohutumad ja seda nii meile kui ka keskkonnale.

Seetõttu on looduslikud päikesekaitsevahendid just mineraalse toimega ning neid valides võid üsna kindel olla, et need ei sisalda parabeene, sünteetilisi lõhna- ja värvaineid, silikooni, nanoosakesi ega muid mitte-naturaalseid koostisosi. Looduslik päikesekaitsevahend on sinu jaoks ka õige valik, kui hoolid meie keskkonnast ja mereökosüsteemidest - biolagunevad, ümbertöödeldavates pakendites ning korallrifisõbraliku koostisega päikesetooted on toodetud vastutustundlikult ja julmusevabalt. On kasulik aga teada, et ükski mineraalne päikesekaitsevahend ei saa olla 100% ’looduslik’ või 100% ’orgaaniline’, sest nad sisaldavad metallioksiide, mida on tarvis laboris töödelda. Küll aga on võimalik soetada päikesekreem, milles sisalduvad muud ained on orgaanilist päritolu ning mille tootmisel on jätkusuutlikkust silmas peetud.

Näiteks leiad bioskina valikust BEE IT päikesekreemi, mis sisaldab lisaks tsinkoksiidile orgaanilist aloe vera ekstrakti, magusmandliõli, E-vitamiini, orgaanilist mett ja taruvaiku, mis pakuvad lisaks päikesekaitsele nahale vajalikku niisutust ja turgutust. BEE IT valikus on ka päevitusjärgne kreem, et päikese käes viibinud nahka rahustada, taastada ja toita. Pea aga meeles, et päevitusjärgne kreem ei tee tasa päikesepõletusest saadud kahjusid ning kasuta alati päikesekaitset! Nii BEE IT päikesekreem kui päevitusjärgne kreem on pakendatud mugavatesse 50 ml taaskasutavatesse tuubidesse, mida on hõlbus näiteks reisile kaasa pakkida. Loe ka lähemalt BEE IT suuremast eesmärgist siit.

Kui otsid aga päikesekaitsevahendit kõige pisematele, siis leiad Naïf toodete valikust spetsiaalselt beebidele ja lastele välja töötatud kreemid ja spreid nii SPF 30 kui SPF 50. Ka Naïf päikesekaitsetooted sisaldavad tsinkoksiidi, mis loob nahale kaitsekihi, mis peegeldab tagasi päikesekiiri. Naifi päikesesarja tooted on nanoosakeste vabad, väheste täiendavate koostisosadega, sisaldades vaid aineid, mida nahk päriselt vajab. Seetõttu sobivad Naïf tooted ka tundlikule nahale ja on mõeldud kasutamiseks kogu perele.

Bioskina soovib kõigile turvalist päikseliste ilmade nautimist!

Kas teadsid ka, et

· aknaklaasid kaitsevad sind üldjuhul vaid UVB kiirguse ees. Kui sa ei ole aktiivselt päikese käes, aga oled avatud päikesekiirgusele, nt autos sõites või akna juures töötades, peaksid kasutama päikesekaitset. Sama kehtib ka pilvise ilma korral – pilved ei tähenda UV-kiirte puudumist. Alati kanna päiksekaitset!

· isegi kui on tegu veekindla päikesekreemiga, peaksid seda uuesti peale kandma iga 2 tunni tagant või pärast ujumiskäiku

· päikesekreemi kasutamine ei suurenda punnide teket või võimenda sinu aknet, vastupidi, päikesepõletus teeb seda.

· päikesekreemi ei tohiks segada muuda aktiivainete või seerumitega. Kuigi see võib tunduda hea mõte tuua nahale nii lisaturgutust, ei ole see päikesekreemi eesmärk ning võib tekitada sinu nahale lisaärritust või kaotada oma toimet. Kanna päikesekreem näole viimase näohooldussammuna.

· lisaks sellele, et tsinkoksiid pakub tõhusat kaitset päikese eest, kasutatakse seda aktiivse ainena ärritunud naha tervendamiseks ja rahustamiseks.